Tehnoplus Industry
își extinde echipa

Descoperă mai jos oportunitățile de carieră alături de noi!

Cariere  >  Reprezentant Vânzări

Posturi vacante

Titlu
Reprezentant Vânzări
Product Manager
Nivel Carieră

Middle ( 2-5 ani )
Senior ( 5-10 ani )

Limbi Vorbite

Engleză
Germană

Descriere

Postul activeaza in cadrul Companiei TEHNOPLUS INDUSTRY , este subordonat Directorului Vanzari si are drept scop promovarea si vanzarea produselor "Parker - Domnick Hunter"

Responsabilități
principale
  • Promovarea si comercializarea produselor "Parker - Domnick Hunter"
  • Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii existenti;
  • Prospectarea pietei si identificarea potentialilor clienti;
  • Realizarea parametriilor de plan: vanzari, incasari, urmarirea soldurile, urmarirea distribuirii marfii la nivelul zonei alocate si in concordanta cu politica firmei;
  • Intocmirea rapoartelor de activitate
  • Organizarea de prezentari locale
  • Desfasurarea activitatii de service a produselor comercializate de companie prin interventii in perioada de garantie sau in afara acesteia,
  • Instalarea produselor comercializate, conform politicilor companiei
  • Orientarea catre client – atitudine profesionala prin prestarea si promovarea de servicii clientului
  • Implementarea strategiei si tacticilor trasate ca obiectiv de catre superiorul direct;
  • Intocmirea si predarea la timp a rapoartelor cerute de superiori;
  • Negocierea conditiilor contractuare cu fiecare client in parte
Cerinte
  • Studii superioare - (de preferat specializare: Inginer Mecanic / electro-mecanic);
  • Minim 5 ani experienta in vanzari;
  • Cunostinte solide de limba engleza sau germana;
  • Cunostinte de operare PC;
  • Dinamism, flexibilitate, responsabilitate;
  • Spirit de echipa;
  • Excelente abilitati de comunicare;
  • Punctualitate;
  • Disponibilitate pentru deplasari;
  • Permis de conducere categoria B.
Beneficii
  • Salariu motivant, laptop, telefon, mașină de serviciu;
  • Training-uri organizate de către partenerii externi pentru produsele din portofoliul companiei.
Chestionar satisfacție clienți