Tehnoplus Industry
își extinde echipa

Descoperă mai jos oportunitățile de carieră alături de noi!

Cariere  >  Product Manager

Posturi vacante

Titlu
Product Manager
Produse de uz veterinar
Nivel Carieră

Middle ( 2-5 ani )
Senior ( 5-10 ani )

Limbi Vorbite

Engleză
Germană

Descriere

Postul activează în cadrul Companiei TEHNOPLUS INDUSTRY, este subordonat Directorului Vânzări și are drept scop promovarea și vânzarea produselor de uz veterinar.

Responsabilități principale
  • Promovarea și comercializarea produselor de uz veterinar (detergenți și dezinfectanți pentru ferme);
  • Prospectarea pieței și identificarea potențialilor clienți;
  • Realizarea parametrilor de plan: vâzari, încasări, urmărirea soldurilor, urmărirea distribuirii mărfii la nivelul zonei alocate și în concordanță cu politica firmei;
  • Întocmirea rapoartelor de activitate;
  • Organizarea de prezentări locale;
  • Participarea la congrese și expoziții;
  • Orientarea către client – atitudine profesională prin prestarea și promovarea de servicii clientului;
  • Implementarea strategiei și tacticilor trasate ca obiectiv de către superiorul direct;
  • Întocmirea și predarea la timp a rapoartelor cerute de superiori;
  • Negocierea condițiilor contractuale cu fiecare client în parte;
Cerinte
  • Studii superioare - (de preferat specializare: Medic Veterinar);
  • Minim 5 ani experiență în vânzări;
  • Cunoștințe solide de limba engleză sau germană;
  • Cunoștințe de operare PC;
  • Dinamism, flexibilitate, responsabilitate;
  • Spirit de echipă;
  • Excelente abilități de comunicare;
  • Punctualitate;
  • Disponibilitate pentru deplasări;
  • Permis de conducere categoria B.
Beneficii
  • Salariu motivant, laptop, telefon, mașină de serviciu;
  • Training-uri organizate de către partenerii externi pentru produsele din portofoliul companiei.
Chestionar satisfacție clienți